KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9031220
*
nr 903 1220
Henning Ståhlberg
(1888-1953), Sverige
Akvarell, Henning Ståhlberg (1888-1953), Stockholmsmotiv, signerad -33, 40x49
Henning Ståhlberg, född 1888 i Småland, död 1953, svensk målare.
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 juli 2014
kl 18:02:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/7 09:49:13
1
100 kr
19/7 20:33:20
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Henning Ståhlberg
Henning Ståhlberg, född 1888 i Småland, död 1953, svensk målare.
Läs mer om Henning StÃ¥hlberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller henning ståhlberg motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:20
-
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:36
-
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:24
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:06
*
Henning Ståhlberg
Henning Ståhlberg, född 1888 i Småland, död 1953, svensk målare.
Läs mer om Henning StÃ¥hlberg
nr 903 1220
Henning Ståhlberg
(1888-1953), Sverige
Akvarell, Henning Ståhlberg (1888-1953), Stockholmsmotiv, signerad -33, 40x49
Henning Ståhlberg, född 1888 i Småland, död 1953, svensk målare.
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 juli 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/7 09:49:13 | 1 | 100 kr |
19/7 20:33:20 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Henning Ståhlberg
Henning StÃ¥hlberg, född 1888 i SmÃ¥land, död 1953, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Henning StÃ¥hlberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller henning ståhlberg motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:20 -
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:36 -
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:24 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:06